fotomisja woodstock 2016 - wyprawa fotograficzna

Laurka dla babci i dziadka

Laurka dla Babci i DziadkaDziałalność plastyczno – techniczną naszego dziecka możemy rozwijać na wiele sposobów. Malowaniem, wyklejaniem, wytworami z masy solnej, czy poprzez cięcie, klejenie. Dziś zaproponuję pracę techniczną z elementami plastyki – wykonanie kartki,  laurki z okazji zbliżającego się Dnia Babci i Dziadka.

Praca nie wymaga nakładów finansowych, wykonamy ją z materiałów, które posiadamy w swoich gospodarstwach domowych. A dziecko będzie doskonaliło technikę cięcia, rysowania, zginania.

Zatem do dzieła! Zaczynamy – jak zawsze od zgromadzenia potrzebnych materiałów.

Potrzebne będą:

  • kartka techniczna formatu A4, kolor dowolny,
  • papier kolorowy,
  • sznurek lub bibuła,
  • kawałek wstążki lub rafii,
  • drobne naklejki, brokat w kleju lub sypkie drobinki,
  • nożyczki, klej – najlepiej mocniejszy, by przykleić rafię i sznurek (dobrze sprawdza się „magik”).

Na wstępie proponuję wydrukować wzór, który pomoże lepiej przyjrzeć się, w jaki sposób przygotować oraz przykleić poszczególne elementy do laurki.

Kolorową kartkę techniczną zginamy na pół. Z papieru kolorowego wycinamy trzy duże serca oraz jedno lub dwa mniejsze. Mogą być tego samego koloru lub różnobarwne. Aby były jednakowej wielkości dobrze jest przygotować dla dziecka szablon z tektury. Z zielonego papieru wycinamy listki, dowolnej wielkości (również warto przygotować szablon). Sznurek (cztery lub pięć kawałków, w zależności od ilości serduszek) wykorzystujemy do przygotowanie łodyg. Można do tego celu zastosować bibułę, wówczas wycinamy cienkie pasek i rolujemy. Na koniec wycinamy z papieru kolorowego prostokąt około 10 cm/6cm – stanowi on  jakoby „wazonik”, w którym schowamy łodyżki. Wystarczy jeszcze przygotować  napis: DLA KOCHANEJ BABCI, KOCHANEMU DZIADKOWI.

Serca przyklejamy na laurce. Przyczepmy do nich łodyżki oraz liście – tu posługujemy się „magikiem”. W dolnej części kartki umieszczamy „wazonik”, a w nim łodyżki. Na tak przygotowaną laurkę naklejamy kokardkę z rafii lub wstążki. Całość możemy przyozdobić brokatem i naklejkami. Do środka wpisujemy lub wklejamy życzenia. Propozycje znajdziecie w załączniku.

Sukces murowany! Na taką własnoręcznie wykonaną laurkę każda babci i każdy dziadek czeka z utęsknieniem!

 

Załączone pliki:

Jedna odpowiedź