fotomisja woodstock 2016 - wyprawa fotograficzna

Ale szopka – banalny sposób na efektowne dekoracje

Pokażę wam fantastyczny sposób na wykonanie ładnych dekoracji do klasy. Wykonywanie takich rzeczy to dobry sposób na rozwinięcie umiejętności plastycznych lub na obłaskawienie „Pani” i poprawę oceny z zachowania ;) Poniżej są zdjęcia kilku moich dzieł, jak się za chwile przekonacie, wykonanie jest to bardzo proste i szybkie a efekty są naprawdę ładne i bajkowe. Dekoracje może zrobić każdy, nie potrzeba żadnych umiejętności plastycznych!

Cała tajemnica polega na użyciu specjalnych szablonów, które przypominają trochę wykroje dołączane kiedyś do czasopisma o modzie „Burda”. Oczywiście w tym wypadku szablony nie służą do szycia ale do stworzenia dekoracji.

Szablon to po prostu biały arkusz papieru z nadrukowanymi konturami postaci i innych obiektów. Aby wykonać za jego pomocą własną dekorację należy:

  1. Położyć na wykroju kalkę techniczną i odrysować miękkim ołówkiem kontury
  2. Odwrócić kalkę, położyć ją na kolorowym kartonie, i znów obrysować kontury (rysunek przeniesie się na karton)
  3. Teraz pozostaje już tylko wycięcie wszystkich części i poskładanie postaci

Najbardziej podobają mi się szablony zamieszczane w czasopiśmie „Hobby” i „Hobby Extra”: http://www.bpv.pl/pl/catalog/25/0/Hobby – czasopisma można dostać w kiosku lub w sklepie papierniczym. Czasami można też kupić używane egzemplarze na Allegro: http://allegro.pl/listing.php/search?string=hobby&category=120
Kolejnym czasopismem z szablonami jest „Mały artysta” http://www.kej.wroc.pl/magazyn/2 , jednak moim zdaniem ciekawsze i ładniejsze są dekoracje z „Hobby”.

Pamiętajcie, że przygotowanie takiej dekoracji to szansa na dobrą ocenę z zachowania ;)

Załączone pliki:

Co sądzisz na ten temat?