fotomisja woodstock 2016 - wyprawa fotograficzna

Bombka bożonarodzeniowa z…plasteliny

Chciałam dziś – u progu Świąt Bożego Narodzenia zaproponować waszym pociechom ciekawą pracę plastyczną. Z jednej strony dziecko poćwiczy mięśnie paluszków – tak istotne dla prawidłowego trzymania narzędzia pisarskiego, z drugiej zaś – przez jakiś czas zajmie się samo sobą. Dzięki takiemu rozwiązaniu będziecie mogli ten jakże cenny czas poświęcić świątecznym porządkom, wypiekom czy jeszcze czemuś innemu…

Pracę, którą chciałam się podzielić robiłam kilka dni temu na zajęciach dodatkowych z uczniami 6-letnimi i 7-letnimi. Wystarczy przygotować  plastelinę (najlepiej 12 kolorów) i wydrukować kartę pracy z załącznika.  Zadanie polega na pokryciu bombki kawałkami roztartej plasteliny. Musimy dziecko uświadomić, że ma to być praca kolorowa, zatem każdy element powinien mieć inną barwę. Warto też wspomnieć mieszczeniu się  w linach – by gotowa bombka była piękna i estetyczna. Roboty starczy na ok 40 – 50 minut. Warto wykonane zadanie wyciąć ostrożnie nożyczkami i przykleić na taśmie dwustronnej lub masie mocującej (dostępna w sklepach papierniczych) na drzwiach, oknie czy innym widocznym miejscu. Stanowi wówczas piękną dekorację.

Dla starszych dzieci proponuję wyklejankę z aniołkiem – jest więcej pracy, ale dzieci lubią takie zadania. Więc nie powinno być z tym problemu. Życzę miłej pracy.

 

 

Załączone pliki:

Co sądzisz na ten temat?