fotomisja woodstock 2016 - wyprawa fotograficzna

Cuda z masy solnej

Cuda z masy solnej Miły sposób na potęgowanie nastroju już niedalekiej Gwiazdki – własnoręczne ozdoby choinkowe. Dzieci bardzo lubią być uczestnikami wszelkich działań w kuchni. Dajmy im okazję do pokazania swych talentów. Spróbujmy być cierpliwi. Nie gniewajmy się, gdy coś nie wyjdzie, tak jak zaplanowaliśmy. Proponuję przygotować wspaniale ozdoby choinkowe z… masy solnej.

Do przygotowania masy solnej potrzebne będą następujące produkty:

  • 1 szklanka mąki
  • 1 szklanka soli
  • 1 szklanka wody

Wszystkie składniki należy połączyć ze sobą. Jeżeli ciasto będzie za miękkie należy dodać odrobinę mąki. Odkroić kawałek ciasta, rozwałkować na stolnicy podsypując mąką. Z placka wykrawać za pomocą foremek wzory – kształty: gwiazdki, choinki, aniołki. W każdej foremce należy zrobić dziurkę, przez którą przeciągniemy: sznurek, nitkę lub rafię, aby zawiesić ozdoby na choince. Tak przygotowane „ciastka” należy wysuszyć w piekarniku (temperatura maksymalna to 75 stopni, wyższa może spowodować pęknięcie wykonanych przedmiotów!)  lub na grzejniku.

To jeszcze nie koniec pracy z dzieckiem! Aby ozdoby były piękne i kolorowe należy je pomalować farbami plakatowymi. Można również ozdobić brokatem.

Jeśli nie mamy czasu by razem z dzieckiem malować, proponuję do masy solnej dodać odrobinę farbki plakatowej. Wówczas nasze ozdoby będą kolorowe i po wysuszeniu nie będą wymagały dodatkowego zdobienia.  Aby były różnorodne warto podzielić gotową masę na kilka części i do każdej dodać inny kolor farby.

Pomagajmy naszym pociechom, cieszmy się z nimi; ich radością, tym że są z nami, że razem czekamy i przygotowujemy się do tej szczególnej nocy:)

Załączone pliki:

Co sądzisz na ten temat?