fotomisja woodstock 2016 - wyprawa fotograficzna

Kreatywna jesień

Za oknami piękna jesień. Warto skorzystać z tych ostatnich ciepłych dni. Wybrać się na spacer, pozbierać kolorowe liście i kreatywnie je wykorzystać. Można przygotować wspaniałą jesienną dekorację, czy prezent dla babci, dziadka a  przy okazji pobyć trochę z dzieckiem.

Zajęcia plastycznie czy techniczne w szkole to jedne z ulubionych. Nie trzeba otwierać książek, ćwiczeń ani zeszytów. Można natomiast twórczo popracować.

Co ciekawe –  znam wiele przypadków dzieci, które mają problemy w nauce: trudności w czytaniu, liczeniu… natomiast wykazują niesmakowite zdolności plastyczne. Cieszy mnie praca z nimi, bo choć na innych polach maja gorsze wyniki – tu są mistrzami. I doskonale o tym wiedzą.

Jeśli wasze dziecko nie przepada za pracą twórczą warto zachęcać go tego typu zadań, a z czasem okaże się, że drzemie w nim wielki talent.

Chciałam podzielić się z wami szybką i cieszącą oko pracą plastyczną, którą jakiś czas temu zaraziłam uczniów. Pomyślałam sobie, że skoro jesień to warto wykorzystać jej dary. Ludki z kasztanów i żołędzi się znudziły. Więc tym razem wykorzystałam liście.

Do przygotowania zadania potrzebne będą:

- kolorowe, zasuszone liście,

-klej magik,

- kartka kolorowego bloku technicznego,

- papier kolorowy,

- plastelina, mazaki, zdobienia, cekiny…

Wystarczy na środku kartki narysować wazonik, przyozdobić go papierem kolorowym, plasteliną i co tylko jest pod ręką, a następnie wkleić do niego dowolna kompozycję z liści. Liście najlepiej przykleić magikiem – mamy 100% pewność, ze będą się trzymały.

Pracując razem – rodzinnie możecie na przykład zorganizować konkurs na najpiękniejszy wazonik – oczywiście nie zapomnijmy, że zawsze dziecko wygrywa!

W załączniku prace mojej klasy.

 

 

Załączone pliki:

Co sądzisz na ten temat?