fotomisja woodstock 2016 - wyprawa fotograficzna

Maski karnawałowe

Karnawał to wspaniały czas na pogłębienie więzi między rodzicami oraz dziećmi. Możemy w domu, w gronie przyjaciół urządzić swym pociechom świetny bal karnawałowy. Ważne są oczywiście przebrania – barwne kostiumy, muzyka dostosowana do wieku dzieci oraz pięknie przystrojone pomieszczenie, gdzie będzie odbywała się zabawa. Miejsce to powinno być kolorowe, świecące i uroczo przystrojone. Nie możemy zapomnieć o balonach, serpentynach oraz maskach karnawałowych. Możemy wszystkie potrzebne materiały nabyć w markecie. Ale nie ma jak własnoręcznie wykonane maski karnawałowe!

Wielką radością dla maluchów będą samodzielnie wykonane maski. Możemy skorzystać z gotowych szablonów zamieszczonych w załączniku, lub wymyślić swoje i przyozdobić w dowolny sposób! Dzieciaki mają wspaniale pomysły i bez problemu wykombinują coś fantastycznego. Do przygotowania masek karnawałowych warto wykorzystać kolorowe i mieniące się świecidełka (stare, zniszczone korale babci, perełki), gotowe elementy do naklejenia – są dostępne w różnorodnych kolorach i kształtach (do nabycia w sklepach papierniczych), wstążki, tasiemki, serpentyny, kolorowe pisaki, mazaki, kredki pastelowe, papier kolorowy. Najważniejszy jest brokat. Sprawdza się ten  zarówno w kleju jak i  w proszku. To on dodaje uroku i błysku każdej pracy. Do przyklejenia elementów warto użyć mocniejszego kleju gdyż, perełki i koraliki pospadają z masek. Najlepiej skorzystać z magika.

Maski możemy zastosować do zakrycia twarzy, mogą również stanowić fantastyczną ozdobę sali balowej. Życzę udanej zabawy!

Załączone pliki:

Co sądzisz na ten temat?