fotomisja woodstock 2016 - wyprawa fotograficzna

Prosta laurka na dzień dziadków

Święto Dziadków zbliża się wielkimi krokami. Pewno wielu z Was biega po sklepach w poszukiwaniu prezentów. Zamiast ganiać i szukać niewiadomo czego zapraszam do wykonania wraz z dzieckiem prostej laurki. I daję słowo, że Dzidkowie ucieszą się z niej dużo bardziej, niż z kolejnej butelki witamin, słodyczy czy kwiatów, które zresztą i tak za kilka dni zwiędną….

Dzisiaj tę laurkę robiłam w klasie. I jakie było moje zdziwienie, jak zobaczyłam rezultaty końcowe. Prace – jak na pierwszaków wyszły wspaniałe. Dziadkowe będą zachwyceni i dumni z tak zdolnych wnucząt.

Do  pracy potrzebna będzie kartka techniczna kolorowa – najlepiej żółta, pomarańczowa, niebieska, czerwona oraz papier kolorowy i klej.  Kartkę należy zgiąć na pół – otrzymujemy laurkę.  Na zasadzie „wydzieranki” w części frontowej wykonujemy kompozycję kwiatów z zielonymi łodyżkami i listkami. Można dodatkowo „wydrzeć” słoneczko i chmurki – jak to czyniły moje dzieci. Do środka możemy napisać lub wykorzystać gotowe życzenia. Ja w tym roku przygotowałam takie:

„…Niech nam żyją wszystkie babcie
I dziadkowie też.
Bo bez nich jest świat markotny,
O czym dobrze wiesz…”
Dlatego szanuję, kocham ich,
i z serca życzenia składam by,
w radości i zdrowiu płynął im czas
I byli podporą w smutku dla nas.
Wszystkiego dobrego z okazji
Waszego Święta!

Babcia jest jak dobra wróżka,
co otwiera bajkom drzwi,
bo gdy kładzie nas do łóżka
potem mamy piękne sny.
Babcia wszystko robi dla nas.
z jej pomocy każdy rad.
Babcia strasznie jest kochana,
Żyj nam Babciu więc sto lat!

 

Załączone pliki:

Co sądzisz na ten temat?