fotomisja woodstock 2016 - wyprawa fotograficzna

Świąteczna kartka z aniołkiem

Nic nie sprawia nam większej radości jak wytwory naszych pociech. A już samodzielnie wykonana kartka świąteczna może nie jednego rodzica doprowadzić do łez.

Zaproponuję dziś własnoręcznie wykonaną kartkę, która może być wspaniałym prezentem z okazji Świąt Bożego Narodzenia dla kochanych dziadków. Praca jest łatwa i przyjemna. Razem z dzieckiem możemy wyczarować cudowną pocztówkę.

Do wykonania potrzebne będą następujące materiały:

  • Wydrukowany szablon (załącznik),
  • Kolorowa, techniczna kartka formatu A4 (czerwona, żółta, niebieska….),
  • Nożyczki, klej, ołówek,
  • Elementy dekoracyjne: kredki, pastele, mazaki, pisaki, drobne świąteczne naklejki, brokat sypki, w kleju…

Pracę zaczynamy od wydrukowania na białej kartce materiałów zamieszczonych w załączniku. Należy je wyciąć nożyczkami. By praca była staranna możemy pomóc dziecku, lub samodzielnie powycinajmy potrzebne elementy. Przygotowujemy dowolnego koloru kartkę techniczną i zginamy na pół. Mniej więcej na środku rysujemy ołówkiem prostokąt ciut mniejszy niż obrazek aniołka. Aby dziecko mogło samo to zrobić, warto przygotować z tektury szablon i odrysować go na kartce. Kolejnym etapem jest wycięcie nożyczkami narysowanego prostokąta. W miejsce wyciętego prostokąta wklejamy aniołka – z otwartymi oczkami, umieszczamy go „w okienku”. Po otwarciu kartki w miejsce już naklejonego umieszczamy drugiego – wklejamy rysunkiem ku górze. W ten sposób powstaje szablon kartki. Wystarczy nakleić napis „WESOŁYCH ŚWIĄT” i udekorować w dowolny sposób. Kartka pięknie wygląda pokolorowana pastelami, mazakami i wykończona klejem brokatowym, czy samymi drobinkami brokatu. Można również nakleić drobne naklejki – np. gwiazdki. Jeszcze tylko życzenia i praca zakończona. Proponuję wraz z dzieckiem ułożyć kilka zadań
i własnoręcznie wpisać. Myślę, że pomysł świetny. A dziadkowie będą uradowani, że mają takie zdolne wnuczęta.

Podobne  kartki dzieci wykonywały w klasie. Uczniowie mają wspaniałe pomysły na ozdobienie. Najciekawsze  i najładniej wykonane umieściłam w załączniku.

Załączone pliki:

Co sądzisz na ten temat?