fotomisja woodstock 2016 - wyprawa fotograficzna

Świąteczne drzewko

By dziecko pięknie pisało często wręcz nakazujemy zapisywanie liniatur z literami, wyrazami…Niestety ta praca nie przyniesie nam zamierzonego celu. Zadanie nie jest atrakcyjne dla młodego człowieka… Jedną linię da radę napisać, ale w momencie, kiedy jest ich 5 czy 6 to wówczas praca przerasta dziecko i robi zadanie szybko, niestarannie, byle mieć święty spokój.

Tymczasem mięśnie ręki oraz paluszków możemy ćwiczyć na wiele sposobów – i daję słowo o wiele bardziej ciekawiej, przystępniej i z ogromnym zaangażowaniem młodego człowieka.

Proponuję dziś wykonanie pracy plastycznej – drzewka choinkowego. Zadanie bardzo spodobało się mojej klasie.  Dlatego polecam go również Waszym pociechom.

Wystarczy wydrukować na kartce bloku technicznego (najlepiej koloru zielonego) szablon choinki (załącznik), lub najzwyczajniej w świecie naszkicować owe drzewko. Przygotować materiały, które zapewne w domu się znajdą:

- bibułę,

- papier kolorowy,

- watę kosmetyczną,

- kolorowe, świąteczne naklejki,

- rozmaite wzory z papierów do pakowania prezentów,

- plastelinę,

- wstążki, sznurki,

- mazaki, flamastry, kredki,

-  inne ozdoby, które akurat mamy pod ręką,

- klej, nożyczki.

W dowolny sposób dekorujemy choinkę. Zabawa interesująca,  dziecko z chęcią podejmie się takiej pracy.  W tym zadaniu połączy przyjemne z pożytecznym – wykona piękną świąteczną dekorację oraz  popracuje nad mięśniami, tak istotnymi w jego dalszej edukacji.

Moi uczniowie – jak zawsze mieli mnóstwo pomysłów na ozdobienie drzewka – efekty możecie podziwiać w załączniku.

 

 

Załączone pliki:

Co sądzisz na ten temat?