fotomisja woodstock 2016 - wyprawa fotograficzna

Andrzejkowe wróżby

Andrzejki to jeden z kilku dni w roku szkolnym, kiedy możemy milo i przyjemnie spędzić czas w klasie – niekoniecznie ucząc się. Tak też było wczoraj. Wspólnie z uczniami zorganizowaliśmy andrzejki. Były: wróżby, wesoła muzyka, słodkości i śmiech po pachy.

Kilka dni wcześniej poprosiłam na zebraniu  z rodzicami o przyniesienie do klasy starych, wypalonych czy połamanych świec. Wszystkie zostały wrzucone do ogromnego garnka i dzięki uprzejmości pań kucharek roztopione. Później dopiero się działo… Przygotowaliśmy stanowiska i rozpoczęliśmy wróżenie. Każde dziecko podchodziło do stolika i lany wosk wlewany do miski formowało wodą. Uważając by się nie poparzyć. Powstawały rozmaite kształty, które uczeń odczytywał według własnego uznania. Słońce pięknie świeciło i dzieci swoje wróżby interpretowały zza rolety, A przypuszczeń było co niemiara. Zabawa się udała! Wszyscy byli zadowoleni. Z niecierpliwością będą oczekiwali na przyszłoroczne wróżby.

 

Polecam takie proste zadanie zorganizować ze swoimi dziećmi w domu. Nie trzeba nakładów pieniężnych. Wystarczą ze 2-3 stare świece i garnek do stopienia. Nie należy się też przejmować sposobem wymycia go. Wystarczy spłukać wrzątkiem, przemyć płynem do naczyń i po problemie. A radości i wspomnień z własnoręcznie wykonanej wróżby będzie na kilka następnych dni.

Co sądzisz na ten temat?