fotomisja woodstock 2016 - wyprawa fotograficzna

Ja też mogę chronić środowisko!!!

Tematyka ostatniego tygodnia upłynęła nam pod znakiem ekologii. Zrobiliśmy wiele ciekawych doświadczeń, plakatów promujących dbałość  o środowisko, nauczyliśmy się, jak chronić je idąc na zakupy. Dzieci utrwaliły zasady obowiązujące podczas segregacji odpadów.

 

Przyniosły z domów opakowania po rozmaitych produktach. Wspólnie przygotowaliśmy pojemniki do segregacji odpadów:

- żółty na plastik

- niebieski na papier

- zielony na szkło.

Po omówieniu uczniowie  samodzielnie wrzucali śmieci do odpowiednich pojemników. Były rozmowy, porównania, dyskusje . Zajęcia praktyczne  upłynęły w milej atmosferze. A uczniowie  wzbogaceni o nowe doświadczenia wiedzą jak można przyczynić się do ochrony środowiska.

Proponuję również Wam podjąć ten jakże ważny w dzisiejszych czasach problem. Warto rozmawiać z dziećmi i uświadomić im, że to co wyrzucamy do kosza na śmieci można ponownie odzyskać w postaci gazet, książek, pojemników ze szkła czy ubrań polanowych. A dodatkowo zbieranie plastikowych zakrętek może pomóc drugiemu człowiekowi.

W załączniku plansza dotycząca segregacji odpadów. Warto ja wydrukować i mieć pod ręką – uczyć dziecko gdzie co wrzucać. I karta pracy – zadania tekstowe o tematyce ekologicznej. Dziecko przy okazji utrwali zasady segregacji i policzy butelki, worki z makulaturą. Polecam serdecznie!

 

 

Załączone pliki:

Co sądzisz na ten temat?