fotomisja woodstock 2016 - wyprawa fotograficzna

Smacznie, zdrowo, kolorowo!

Dziś u nas w klasie było bardzo smacznie, kolorowo i przede wszystkim zdrowo. Na zajęciach przygotowywaliśmy sałatkę ze świeżych owoców, które dzieci przyniosły do szkoły. Rodzice spisali się na medal! Uczniowie przygotowani byli do lekcji perfekcyjnie.

Nim zabraliśmy się do pracy klasa została podzielona na 5 zespołów. Każdy z uczniów miał swój zakres obowiązków. Został wybrany również kierownik – który czuwał nad całokształtem. Na początku umyliśmy przyniesione owoce (jabłka, gruszki, winogrona, brzoskwinie, mandarynki, pomarańcze, banany i kiwi) no i oczywiście nasze rączki, po czym przygotowaliśmy noże – obraliśmy owoce ze skórek przygotowaliśmy deski do krojenia. I tak  owoce krojone były w kolorowe kosteczki, paseczki i wrzucane do wielkiej miski. Na koniec każda z grup przy pomocy wielkiej łyżki zamieszała owoce i sałatka była gotowa. Ślinki ciekły, ale zanim przystąpiliśmy do degustacji musieliśmy uprzątnąć stoliki, umyć przyniesione narzędzia pracy. Po wysprzątaniu klasy przyszedł czas na smakowanie. Każde dziecko samodzielnie nakładało sobie odrobinę deseru przygotowanego przez poszczególne zespoły. Wspólnie wybraliśmy najlepszą sałatkę owocową. Oczywiście prócz walorów smakowych liczyło się też współdziałanie poszczególnych członków, zaangażowanie, staranność i porządek na miejscu pracy.

Zajęcia zostały zrealizowane w miłej i przyjemnej atmosferze, były ciekawe i interesujące. Dzieci z chęcią brały w nich udział. Miały okazję uczyć się współpracy i współdziałania. Cechy, które bardzo przydają się w dzisiejszym świecie.

Co sądzisz na ten temat?