fotomisja woodstock 2016 - wyprawa fotograficzna

Wigilijka klasowa

W szkole już początkiem  grudnia przygotowujemy się na Święta Bożego Narodzenia. I właśnie dziś doczekaliśmy się! Ostatni dzień nauki szkolnej przed przerwą świąteczną to tradycyjna wigilia klasowa.  Wszyscy odświętnie ubrani z ogromem słodyczy i napojów pod pachą oczekiwali otwarcia klasy lekcyjnej.

Nim zasiedliśmy do stołu wigilijnego, przygotowaliśmy życzenia dla bliskich. Dzieci pokolorowały również aniołka i wkleiły do zeszytów. Wspólnie dyskutowaliśmy o zwyczajach i tradycjach świątecznych w Polsce i wybranych krajach Europy.

Przyszedł wreszcie czas, by przygotować stół wigilijny. Wspólnymi siłami ułożyliśmy stoły, krzesła. Pięknie udekorowaliśmy stół obrusem, serwetkami oraz przyniesionymi przez dzieci stroikami, świecami,  ciasteczkami, owocami.

Najważniejszym momentem było przełamanie się opłatkiem i złożenie kolegom i koleżankom życzeń. Poszło bardzo sprawnie, choć mniej rezolutne dzieci miały troszkę problemu z podejściem do innych, ale zachęcone i zdopingowane poradziły sobie świetnie.

Przyszedł wreszcie czas na konsumpcję oraz wspólne kolędowanie. Prócz znanych i lubianych kolęd zaśpiewaliśmy piosenkę świąteczną – Pastuszek bosy (piosenka wraz  tekstem znajduje się w załączniku – ta piękna pastorałka na pewno umili świąteczny czas). Nasza wigilijka minęła w mgnieniu oka… uczniowie żałowali, że następna dopiero za rok.

 

Załączone pliki:

Co sądzisz na ten temat?