fotomisja woodstock 2016 - wyprawa fotograficzna

Z wizytą u… żubrów!

Dzisiaj odwiedziliśmy Pokazową Zagrodę Żubrów w Pszczynie. Zajęcia, jak każde wyjście poza obręb szkoły miały charakter edukacyjny. Głównym celem było poznanie mieszkańców zagrody oraz ich zwyczajów i zachowań. Dzieciaki bardzo cieszyły się, że wreszcie można opuścić mury szkoły, pogadać z kolegami, pośmiać się i co najważniejsze milo spędzić czas na świeżym powietrzu!

Warsztaty edukacyjne prowadzone były przez bardzo miłe i kompetentne osoby. Posiadające ogromną wiedzę dotyczącą życia oraz zwyczajów zwierząt. Dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek, a co najważniejsze panie nie przynudzały. Tematy dostosowane były do wieku uczniów. Brawa dla pracowników zagrody!

Zajęcia  trwały dwie godziny zegarowe i obejmowały:

  • Spacer po zagrodzie: obserwację zachowań zwierząt; poznanie żubrzej rodziny oraz innych gatunków zamieszkujących obejście: muflonów, jeleni, saren, danieli oraz pozostałych mieszkańców obiektu tj: kaczek krzyżówek, gęsi, łabędzi oraz pawi indyjskich. Ważna atrakcją było karmienie żubrów. Dowiedzieliśmy się, że to olbrzymie zwierzę zjadają dziennie ok. 60 kg pożywienia!
  • Zwiedzanie ekspozycji: Gdzie zalega gruby zwierz – tu dowiedzieliśmy się na temat życia żubrów, jeleni, danieli, Chatka Dziadka Gajowego – to miejsce niezwykłe, wystylizowane na starą chatę z porożami zwierząt na ścianach. Uczniowie mogli zobaczyć i poznać przeznaczenie sprzętów używanych przez gospodynie dawniej.
  • Na końcu obejrzeliśmy trójwymiarowy film. Projekcja w bardzo przystępny i ciekawy sposób przybliżyła dzieciom w jaki sposób żubry pojawiły się w pszczyńskich lasach.  ostatnim punktem pobytu były warsztaty edukacji ekologicznej na których każde dziecko otrzymało zeszyt ćwiczeń w którym powiły się najważniejsze zagadnienia, w formie: kolorowanki, quizu oraz wykreślanki z nazwami zwierząt. Niestety mogliśmy sobie pozwolić jedynie na pokolorowanie żubra. Wykreślanki nie byliśmy w stanie zrobić, gdyż znamy tylko dwie litery:)

Wycieczka wszystkim bardzo się podobała, klasa była zachwycona! Polecam wszystkim zajęcia edukacyjne w Pokazowej Zagrodzie Żubrów –   http://www.zubry.pszczyna.pl/

Załączone pliki:

Co sądzisz na ten temat?