fotomisja woodstock 2016 - wyprawa fotograficzna

Moja droga do szkoły

Jak zawsze początkiem roku szkolnego rozmawiamy na temat bezpiecznej drogi do szkoły, sposobu jej pokonywania, utrwalamy zapamiętane znaki spotykane na ulicy. Uczymy się prawidłowego przechodzenia przez jezdnię – w miejscach z sygnalizacją i bez niej.

W podręcznikach i ćwiczeniach spotykamy zwykle podobne zadania, typu pokoloruj prawidłowo na jakim świetle możesz przejść przez ulicę, kiedy należy się zatrzymać. Zadania łatwe, ale nie zawsze aktywizujące w pełni całą klasę. Szperając po swoich materiałach natknęłam się na dość ciekawe mini krzyżówki. W sam raz na poziom klasy drugiej. Dziecko przy okazji nauczy się czegoś pożytecznego. Samodzielnie odgadnie co przedstawia rysunek, sprawdzi, czy dany wyraz „zmieści się” do kratek – przypomni sobie podział wyrazów na głoski, odczyta hasło i pięknie pokoloruje obrazki.

Zachęcam do zaglądnięcia w zadanie – jest łatwe i przyjemne. Dodatkowo w karcie pracy znajdziecie również znaki drogowe do pokolorowania oraz historyjkę obrazkową ukazującą bezpieczeństwo na jezdni.

 

karta_pracy_krzyzowka_i_inne_zadania

Co sądzisz na ten temat?