fotomisja woodstock 2016 - wyprawa fotograficzna

Kolorowe liczenie

Matematyka nie musi być ani trudna, ani nudna. Na początek – dla utrwalenia znanych już cyfr warto sięgnąć do zamieszczonych w załączniku kolorowanek. Jest to ukryty obrazek, powoli będziemy go odkrywać dopasowując do cyfr odpowiadające im kolory.

 

Dzieci bardzo lubią takiego typu zadania – są dla nich interesujące, a przy plastycznej zabawie można choć trochę zapomnieć o trudach matematycznego główkowania. Młody człowiek uwielbia odkrywać, zgadywać a to zadanie wszystkie te cechy kryje w sobie. Dodatkowo utrwali poznane cyfry, kolory i poćwiczy rękę pięknie kolorując obrazek.

Jak  poznamy wszystkie cyfry i będziemy dokonywać obliczeń w zakresie 10 proponuję wydrukować zadanie trzecie. W karcie pracy uczeń będzie dodawał i odejmował. Jest co liczyć, bo praca zawiera około 35 działań. Otrzymanemu wynikowi odpowiada kolor, którym dziecko pokoloruje obrazek. Jeśli ma problemy z przeliczaniem warto przygotować liczydełko, koraliki czy kredki. Tu – pod przykrywką kolorowanki utrwali liczenie. Zadanie prócz walorów matematycznych kryje również elementy przyrodnicze. Możemy z młodym porozmawiać o tym jak w zimie należy pomagać zwierzętom, które ptaki zimują w kraju i jakie są ich przysmaki.

Życzę miłej pracy:)

 

Załączone pliki:

  • Karta_pracy_1

    Pokoloruj rysunek według zamieszczonej legendy. Dowiesz się co ukryło się w zadaniu.

  • Karta_pracy_2

    Pokoloruj obrazek. Dowiesz się co ukryło się po cyferkami.

  • Karta_pracy_3

    Oblicz i pokoloruj według zamieszczonej legendy

Co sądzisz na ten temat?