fotomisja woodstock 2016 - wyprawa fotograficzna

Wesoła matematyka

Matematyka na początku procesu edukacyjnego nie musi być ani trudna, ani nudna! Nowa podstawa programowa obniżyła nieco loty w tym temacie. Obecnie po skończeniu klasy pierwszej uczeń powinien zaledwie: wymieniać kolejno liczebniki w zakresie 20 oraz dodawać i odejmować do 10 (wraz z zapisem działań).

Ucząc w klasie pierwszej sporo czasu poświęcam na przygotowanie materiałów, pomocy dydaktycznych i kart pracy dla uczniów. Staram się, by zajęcia były ciekawe i atrakcyjne dla dzieciaków. Chciałam podzielić się z wami zadaniami tekstowymi, przygotowanymi na jedne z ostatnich zajęć (załącznik). Proponuję poćwiczyć i rozwiązać je z  dzieckiem.

Do poszczególnych zadań  warto wykonać pomocniczy rysunek. Dziecko mając obraz danego elementu, wydarzenia czy obiektu lepiej się skupia i koncentruje, prędzej zrozumie zadanie oraz więcej z niego zapamięta.

Warto do ćwiczeń w domu przygotować dodatkowe zeszyty w kratkę oraz wąskie linie. Można wówczas utrwalać to co było robione w klasie, ćwiczyć poznanie litery, cyfry, wymyślać nowe szlaczki czy po prostu rysować.

 

Załączone pliki:

  • zadania_tekstowe

    Wydrukuj zadania. Przygotuj zeszyt, kredki i ołówek. Zanim zaczniesz liczyć wykonaj rysunek pomocniczy - dzięki niemu lepiej zrozumiesz treść zadania. Powodzenia!

Co sądzisz na ten temat?