fotomisja woodstock 2016 - wyprawa fotograficzna

Czego nie wiedzieliście o… kolorowankach

Rodzicom często wydaje się, że tak prozaiczna czynność jak kolorowanie służy tylko zabawie i „zabiciu czasu”. Nic bardziej mylnego! Dzięki tej umiejętności  Twoje dziecko może uniknąć wielu problemów w szkole.

Rysowanie i kolorowanie to jedne z ulubionych dziecięcych zajęć. Wykorzystanie ich w przygotowaniu do nauki pisania gwarantuje, że dziecko będzie chętnie uczestniczyć w takich ćwiczeniach, a ich podstawowe cele, jakimi są między innymi:

  • nabywanie przez dziecko umiejętności prawidłowego trzymania kredki czy ołówka;
  • kolorowanie w jednym kierunku;
  • zamalowanie całego obszaru obrazka;

zostaną osiągnięte i zabawa przyniesie efekty jakimi będą w przyszłości: starannie wykonane prace plastyczne, piękne i estetyczne pismo.

Podczas zabawy należy zwrócić również uwagę na  prawidłową postawę oraz zachowanie odpowiedniej odległości między kartką a oczami malucha. Dziecko powinno samoczynnie zainteresować się rozmaitymi kolorowankami i rysowankami. Nie możemy „na siłę” zmuszać go do podejmowania jakiejkolwiek pracy – wówczas zniechęci się.

Dobrze jest na początek zakupić komplet kredek i pokazać maluchowi ile one potrafią sprawić frajdy. Wówczas mały człowiek sam będzie chciał pracować i rozwijać się. A wyniki pracy będziecie mogli obserwować już w przedszkolu.

Załączone pliki:

Co sądzisz na ten temat?