fotomisja woodstock 2016 - wyprawa fotograficzna

Dobry start

Kochani! Wasze dziecko rozpoczyna edukację w klasie pierwszej. Jest to bardzo ważny i trudny etap w ich życiu. W pierwszych tygodniach nauki warto poświęcić dziecku więcej czasu. Od was w dużej mierze zależy, jaki będzie jego start w szkole. Możecie sprawić, że będzie cudowny i niezapomniany!

Pierwszy dzień pobytu w szkole wielu z nasz pamięta do dziś. Dla niektórych był to najwspanialszy dzień w życiu – czuliście się dumni  i szczęśliwi z tego faktu. Jednak nie wszyscy wspominają ten okres z uśmiechem… Tak samo jak Wy przeżywaliście to kilkanaście lat temu teraz przeżywają to Wasze pociechy ( a Wy oczywiście wraz z nimi).

Ważne na samym początku jest pozytywne nastawienie, bo w końcu szkoła to nie koniec świata. Jest tu miło i przyjemnie – szczególnie w klasach młodszych. Poznajemy nowych kolegów, koleżanki. Jest również czas na radość, zabawę i śmiech.

By dziecko dobrze czuło się w nowym otoczeniu warto zwrócić uwagę na kilka bardzo istotnych spraw:

  1. W pierwszych dniach września przyprowadzajcie dziecko do szkoły punktualnie i postarajcie się odebrać je tuż po zajęciach. Będzie wówczas czuło się bezpieczne. Na świetlicę, w której początkowo panuje zamieszanie i gwar przyjdzie czas za kilka dni.
  2. Od pierwszego dnia uczcie swoją pociechę punktualności, samodzielności i dbałości o swoje podręczniki, przybory i sprzęt szkolny.
  3. Uczmy kultury wobec kolegów, koleżanek, nauczycieli oraz pracowników szkoły.
  4. W domu przygotujmy stałe miejsce do odrabiania pracy domowej – biurko, z lampką, miejsce na książki, zeszyty oraz przybory szkolne. Niech pierwszoklasista poczuje się jak uczeń.
  5. Pamiętajmy i przypominajmy dziecku o odrobieniu pracy domowej. Obecnie dzieci maja tak „napięty grafik”, iż często zapominają o zadaniu. Bo przecież młody człowiek miał ważniejsze sprawy na głowie: basen, karate, lekcje pianina, angielskiego…
  6. Starajmy się, by zadanie było odrobione tuż po przyjściu ze szkoły do domu. Wówczas wystarczy czasu na zajęcia dodatkowe oraz zabawę i odpoczynek.

Jeśli od pierwszego dnia przypilnujemy tych kilku ważnych spraw i poświecimy codziennie dziecku trochę naszego cennego czasu, jego wspomnienia ze szkolnej ławy będą na pewno miłe. I będzie się do nich wracać z przyjemnością w starszym wieku.

 

 

Co sądzisz na ten temat?