fotomisja woodstock 2016 - wyprawa fotograficzna

U babci jest słodko, świat pachnie szarlotką….

Już niedługo dzień Babci i Dziadka. To szczególne święto, w którym możemy podziękować naszym dziadkom za okazywaną miłość, dobroć i życzliwość. Już od najmłodszych lat uczmy również swoje pociechy okazywania osobom starszym szacunku. Zastanówmy się w jaki sposób możemy im podziękować, jak uczcić ten dzień i jakie prezenty przygotować.

Dobrze jest wytłumaczyć maluchowi, że każdy cieszy się z prezentów. A babcia i dziadek też lubią je dostawać. Przy okazji  pokażemy dziecku, że nie trzeba mieć dużo pieniędzy, aby sprawić innym radość -  wystarczy, by dać im coś od siebie. Namówmy więc dziecko, by zrobiło laurkę. Może być wykonana dowolną techniką (kilka propozycji prac plastycznych zamieściłam we wcześniejszych wpisach). Do laurki możemy pomóc wpisać życzenia lub pociecha narysuje ładny rysunek.

Prezenty, które wręczymy  mogą być przeróżne. Babcia może na przykład dostać namalowane kwiatki, korale wykonane z kolorowych kuleczek, wazonik z plasteliny czy masy solnej. Zaś dziadek  może zostać obdarowany  papierową ramkę na zdjęcie czy swoim porterem. Miłym akcentem na ten jakże ważny dla dziadków no i oczywiście wnuków dzień  będzie zaśpiewanie piosenki lub wyrecytowanie wierszyka. Zapewne w szkole omawiając tematykę jakiś wiersz i piosenka znajdą się. Przećwiczmy w domu z dzieckiem, by pięknie wyrecytowało i zaśpiewało.

Myślę, że dzień spędzony z dziadkami na długo pozostanie w pamięci dzieci i naszej. W końcu pamięć o takich świętach to nie tylko pielęgnowanie tradycji. W ten sposób uczymy dziecko, na czym polega miłość i troska. Pokazujemy mu, jak powinny wyglądać dobre relacje w rodzinie – należy szanować innych, pamiętać o nich,  pomagać im, sprawiać radość tym, których się kocha.  A przy okazji uczymy  prostej zasady-  jeżeli ty będziesz dbać o ludzi, oni odwdzięczą ci się tym samym. I pamiętajmy, że kiedyś też będziemy babcią czy dziadkiem!

Co sądzisz na ten temat?